apr 26 - 2022

Dutchweek ervaringen 2022

Ons team is nog maar net terug uit Oostenrijk en Italië en er staat al een verse blog voor jullie klaar. Deze keer laten we de stagiaires van Dutchweek aan het woord over hun ervaringen en type werkzaamheden tijdens de Dutchweek events. Zij hebben twee weken samen doorgebracht in Saalbach en Gerlos in het prachtige Oostenrijk. Benieuwd wat zij allemaal hebben meegemaakt en hoe het is om als stagiaire of crewlid aan het werk te zijn tijdens Dutchweek? Lees dan snel verder.
Jimke (22) loopt sinds februari 2022 stage bij Dutchweek. Hij had het geluk dat de maart events weer door mochten gaan en dus mocht Jimke mee als crew naar Oostenrijk. Zijn rol tijdens de Dutchweek events was Sales & Artist runner. Hij ondersteunde collega Tim op het gebied van artiesten management. Dat betekent dat je alles van A tot Z regelt voor de artiesten die komen optreden tijdens Dutchweek. Denk hierbij aan het begeleiden van artiesten op locatie en zorgen dat zij op tijd zijn voor hun optreden. En ook achter de schermen moet het goed geregeld zijn, dus vlucht- en vervoer schema's, verblijf, catering en planning. Je moet daarbij snel kunnen schakelen en inspelen op wijzigingen. "Als er bijvoorbeeld iemand ziek is, moet er een vervanger geregeld worden en de time table worden aangepast", verteld Jimke. "Daarbij moet je natuurlijk ook iedereen informeren. Ook de rest van ons team en de bezoekers."


Jimke kijkt terug op een fantastische week. "Ik heb veel uren gewerkt en daardoor weinig geslapen, maar het was het allemaal waard, want tussendoor konden we zelf ook even een feestje vieren. Ik heb zoveel leuke nieuwe mensen ontmoet, iedereen ging leuk met elkaar om". Wat Jimke het meest is bijgebleven is het eindfeestje met de crew in Gerlos. Dan zitten twee zware weken events draaien er op en komt de eigen ontlading. "We waren met z'n allen bij elkaar, keihard gewerkt en dan is het fijn om even goed te kunnen afsluiten met het team. Ik weet er niet veel meer van, alleen dat het erg gezellig was.". Jimke heeft al laten weten volgend jaar graag weer mee te gaan.
Jordi (20) is al in oktober 2021 begonnen met zijn stage bij Dutchweek. Zijn rol is Event Runner. En tijdens Dutchweek was hij bijvoorbeeld locatiemanager bij Taverne. Een van de avond locaties in Saalbach. Zijn rol was het overzicht houden in de locatie en ervoor te zorgen dat artiesten en crewleden niets te kort kwamen. Dit deed hij samen met Meeke, de tweede Event Runner uit het Dutchweek team. Meeke en Jordi sluiten zich aan bij de worden van Jimke: “Niet alleen het evenement zelf, maar ook de mensen die je leert kennen tijdens het evenement maken het fantastisch om mee te maken. We hebben enorm veel leuke mensen mogen ontmoeten waarmee we een superleuke tijd hebben gehad.
Naast de operationele kant van Dutchweek zijn er binnen het Dutchweek team ook mensen verantwoordelijk voor marketing en communicatie. 

Jantien (23) begon net als Jimke in februari met haar stage bij Dutchweek. Zij was direct verantwoordelijk voor alle communicatie op social media, de website en mailings. Ook tijdens de events zorgde Jantien voor leuke content op alle kanalen en het informeren van alle gasten. Daarnaast ondersteunde Jantien het team ook op andere vlakken en hielp ze bijvoorbeeld mee met het transport van artiesten van A naar B. “Op die manier help je elkaar ook en ik vind het leuk om ook andere kanten van het evenement mee te maken” vertelt Jantien. Haar leukste herinnering is net als bij Jimke toch wel die laatste avond. “Dat was zo’n ontlading om jezelf even te laten gaan en terug te blikken op die twee zware maar fantastische weken. Dan weet je waar je dit allemaal voor doet met zijn alle.” 

Naast het basisteam en de stagiaires is Dutchweek nergens zonder een grote groep enthousiaste vrijwilligers.

Pien (21) is mee geweest naar Saalbach. Pien studeert Leisure & events management aan de Buas in Breda. Dit was haar eerste jaar als vrijwilliger mee met Dutchweek en ze kijkt nu al uit naar de volgende editie. “Ik kijk nu al uit naar volgende edities om weer mooie herinneringen te maken en fantastische mensen te mogen ontmoeten!” zij is iemand die graag overal bij is en daar heeft ze ook goed gebruik van gemaakt. Als crew lid heb je iets meer vrije tijd dan een stagiaire en kun je overdag lekker skiën. Pien vertelt hier vrolijk over: “zoveel mooie momenten mogen meemaken, veel kunnen feesten, kunnen skiën, zoveel leuke mensen mogen ontmoeten en dat alles in zo’n mooie omgeving!”Ook Mike (23) is mee geweest als vrijwilliger. Hij studeert net als Pien aan de Buas in Breda. Zijn werkzaamheden voor het evenement waren het openen van een van de locaties en zorgen dat alles er was en klaar stond, het verzorgen van de drank voor de crew en artiesten en de beachflags klaarzetten zodat iedereen zag dat er een goed feestje was. Tijdens het evenement zorgde hij ervoor dat de artiesten niks te kort kwamen en na sluitingstijd zorgde hij dat alles weer veilig achter slot en grendel zat. Mike heeft naast dit ook een dag geholpen met het transport van artiesten van A naar B brengen. “Zo heb ik de mensen van het Dutchweek team extra geholpen en zie je nog meer van het event.” Na zijn shift ging hij vaak nog feesten in Castello waar de andere crewleden ook aan het feesten waren. Zijn mooiste herinnering was net als Pien, de mensen, de momenten, het skiën, het feesten en dit in een geweldige omgeving!Wil jij ook een keer mee als crew naar een van onze Dutchweek events? Dat kan. Je kan je nu vast hier informatie vinden voor onze vrijwilligerspoule. Ook zoeken we weer stagiaires. Bekijk hier alle vacatures.

Oh by the way

We got Cookies!

Are you ok with that?

You can read our cookie policy here we promise the cookies are nice tho

Select language

en

nl

ger